Kërkesa për rikthimin e basteve sportive online, Braçe: Sporti s'bëhet kështu! Prej basteve vetëm degjenerohet

21 Korrik, 23:04

Deputeti socialist Erion Braçe ka folur në 'Repolitix' për kërkesën e FSHF që të rikthejë bastet sportive online duke theksuar se është kundër. FSHF po zhvillon diskutime me Ministrinë e Sportit që të rikthejë bastet online dhe një pjesë e taksave të tyre të shkojnë për sportin. Por Braçe thotë se ndërhyrja u mbështet nga të majtë e të djathtë.

"Kush flet për nevojën e basteve nuk është specialist. Nuk e shikon, nuk ka vënë mend nga problemi i madh social që shkaktuan bastet masive në çdo kat të parë pallatit në këtë vend, nuk kanë nxënë asgjë. Kush do e ndalojë një bandit ta bëjë në mënyrë ilegale. Pse si ndalon sot shteti, me ca merret policia e shtetit.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha