Korça 'thyen' karantinën, nisin koncertet! Këngëtarë të njohur vijnë me serenata korçare

15 Maj, 21:59

KORÇË- Pas më Shumë se një viti në qytetin e Korçës janë rikthyer koncertet LIVE në shesh. 17 serenata korçare të dashurisë ,dhimbjes e mallit me zërat e këngëtareve të mirë njohur mbërthyen  mbrëmjen e së premtes artdashësit në pazarin e Korçës.

Tradita dhe "risia" e serenatës u ndërthuren natyrshëm në qytetin ku lindën serenatat. Organizatorja, Kozeta Kurti tha se mbrëmja e serenatave synon të përcjellë trashëgiminë e serenatës, zanafillën e saj, por të konceptuara në një formë të re.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha