Koronavirusi në Shqipëri

14 Mars, 08:17

TIRANE-Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero në një prononcim në emisionin Repolitix në Report Tv u shpreh se nëse sot kemi 33 raste të prekur, "ajo që fshihet duhet të jetë 10 herë më e madhe". Mjeku theksoi se kjo situatë do të vijojë në rastin më të mirë deri në gjysmën e parë të majit, kur mund të fillojë të bjerë numri i rasteve. Gjithashtu, mjeku tha se pavarësisht se të fëmijët, gratë dhe të rinjtë sëmundja kalon pa shenja klinike, janë më shumë te moshat e vjetra dhe të sëmurët klinikë.

Programe të tjera

Shiko të gjitha