Kosova 'kryeçështje' në samitin e Moldavisë! Rama takon Vuçiç: Jepi fund absurdit kërcënues! Gjermania dhe Franca ndërmjetësues

1 Qershor, 13:08 | Përditesimi i fundit: 2023-06-01 17:10:47

Ndërkombëtarët po intensifikojnë përpjekjet për të ndërmjetësuar për të ulur tensionet në veri të Kosovës. Kancelari Scholz e presidenti Macron priten të takohen me presidenten e Kosovës dhe presidentin e Serbisë gjatë samitit të dytë të Komunitetit Politik Evropian. Ndërkohë serbët vijojnë të qëndrojnë të grumbulluar para ndërtesave të komunave në Zveçan, Zubin Potok e Leposaviç. 

    Kategori të tjera

    Shiko të gjitha