Kujtim Drogia, sekretet e një zanati mbi lumë

21 Shtator, 12:40 | Përditesimi i fundit: 2020-09-21 12:40:52

Puna e një peshkatari nis në orën tetë të mbrëmjes dhe përfundon të nesërmen rreth mesditës. Ardhja e tufave me peshk nga deti dhe peshkimi me bilancierë. Në kohë me ujra të turbullta mund të kapen 20-30 kg peshk në ditë. Peshku më I madh I zënë me rrjetë - plot 8 kg.

b.ha./Shqiptarja.com

Programe të tjera

Shiko të gjitha