Kundërshtoi ndërtimin e aeroportit, banorët e Vlorës kundër Sazan Gurit: Ne jemi pa bukë, ai shkon bën plazh në Dhërmi

7 Shkurt, 13:06

Banorët e Vlorës kanë kundërshtuar qëndrimin e ambientalistit Sazan Guri, i cili thotë se nuk duhet të ndërtohet aeroporti i Vlorës pasi preket zona e mbrojtur Lagunë-Nartë. Mirëpo banorët thonë se ky aeroport do jetë një zhvillim për ekonominë e zonës dhe do të punësojë një pjesë të madhe prej tyre.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha