Lakrori me dy petë 'gjallëron' fshatin Polenë të Korçës! Kryebashkiaku: Janë festa që synojnë të promovojnë produktet tipike të zonës

12 Shtator, 21:38

KORÇË- Lakrori i famshëm me dy petë, një nga gatimet më të spikatura të zonës së juglindjes e shndërroi fshatin e Polenës në epiqendrën e festimeve turistike.

Qytetarë, vizitorë dhe turistë i janë bashkuar kësaj feste në të cilën amvisat polenake përgatitën një prej gatimeve tradicionale korçare, duke u dhënë të gjithëve mundësinë për te shijuar dhe parë nga afër mënyrën e veçantë të përgatitjes së lakrorit në saç.

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha