Lufta/ Rusia përfiton nga Ukraina, 1 miliard dollarë grurë këtë vit! Diplomatja Amerikane: Putin, jo i sinqertë për bisedimet e paqes

4 Dhjetor 2022, 14:27

Luftëtarët e njësisë speciale ‘Karlson’ ngritën flamurin ukrainas në bregun e majtë të rajonit Kherson. Flamuri i Ukrainës ishte varur në një vinç. Ndërkohë beteja është zhvendosur në Bakhmut, Soldear dhe Donetsk.

Kategori të tjera