Meta takohet me presidentin slloven: E ardhmja e rajonit, vetëm në BE

6 Maj, 21:33 | Përditesimi i fundit: 2021-05-06 21:35:34

Këtë të enjte ka ardhur për një vizitë në Tiranë, Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, i cili është takuar me homologun e tij shqiptar, Ilir Meta. Në përfundim të takimit mes dy liderëve pati një deklaratë të përbashkët për shtyp.

Meta falenderoi Pahor për kontributin që ka dhënë Sllovenia në procesin e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian. Meta tha se mes tij dhe Pahorit është folur mbi të gjitha në kuadër të takimit të radhës të Procesit të Brdo-Brijunit, që do të mbahet më 17 Maj.  

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha