Milot/ Mbi 2 mijë banorë vuajnë mungesën e ujit të pijshëm: Nuk kemi me çfarë të lahemi! Shkoj e mbush me karrocë në një përrua

21 Tetor, 17:44

MILOT- Sigurimi i ujit të pijshëm është kthyer në një sfidë për 2000 banorët e qytezës së Milotit në Bashkinë e Kurbinit.

Uji mungon në çezma për ditë të tëra, ndërsa kjo situatë është e vazhdueshme si në verë ashtu dhe në vjeshtë.  Për të pirë mbushin në një burim natyror, por nevojat e këtyre konsumatorëve që paguajnë faturat janë disa herë më të mëdha.

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha