Ministria e Arsimit: 100 shkolla pa ngrohje, Bashkitë të marrin masa! Prindërit në Tepelënë: Na kërkojnë lekë për rezistenca! Nxënësit: Kemi ftohtë

8 Shkurt, 13:04 | Përditesimi i fundit: 2023-02-08 15:20:48

Në mbarë vendin janë 100 shkolla pa ngrohje, bën të ditur Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, duke ngarkuar me përgjegjësi bashkitë. Kushi sqaron se 28 shkolla nuk kanë fare sistem ngrohje, në 51 shkolla  nuk funksionin si duhet rrjeti elektrik dhe 21 të tjera mungon lënda djegëse për kaldajat.

    Programe të tjera

      Nuk u gjeten video për këtë program!

    Shiko të gjitha