Ndihen lëkundje tërmeti gjatë natës në Korçë, banorët dalin nga banesat

12 Maj, 09:03 | Përditesimi i fundit: 2021-05-12 16:24:11

KORÇË- Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë gjatë natës në zonën e Kosturit në Greqi.

Por lëkundjet janë ndjerë edhe në Korçë dhe në zonat përreth, ku banorët kanë dalë jashtë nga shtëpitë nga frika e lëkundjeve të tjera.Sipas dhënave të EMSC, magnituda e tërmetit ishte 5.1 ballë të shkallës Rihter, ndërsa thellësia ishte vetëm 10 kilometra.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha