Nënshkruhet marrëveshja, Banka Shtetërore Gjermane financon 100 milion euro për sistemin elektroenergjetik

15 Qershor, 16:55

Nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit mes Qeverisë Shqiptare dhe Bankës Shtetërore Gjermane (KfW) për financimin  e një fondi  prej 100 milion euro për sistemin elektroenergjetik shqiptar.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha