Nuk u lejohet kthimi me pasagjerë, taksistët dhe shoferët e furgonave në Korçë dalin në protestë: Po na gjobisin me 50-250 mijë lekë

14 Maj, 13:23 | Përditesimi i fundit: 2021-05-15 08:09:37

Shoferët e furgonave dhe taksive në Korçë kanë dalë ditën e sotme në protestë. Dhjetra drejtues kanë dalë në protestë pas një vendimi të marrë nga Bashkia e Korçës, pasi nuk u lejohet transporti i udhëtarëve me taksi brenda rrethit në kthim. Shkaku i protestës së shoferëve është se ata pretendojnë se nuk po lejohen që të kthehen me pasagjerë në automjet.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha