Opozita e re tjetër draft për ndryshimet në Kodin Zgjedhor! Valteri: Prag elektoral 1% dhe jo 3!

23 Shtator, 21:49

Një tjetër draft për ndryshime në Kodin Zgjedhor do të prezantohet ditën e nesërme, kësaj herë nga Lëvizja Demokratike Shqiptare, subjekti politik që po ngrihet me Myslim Murrizin dhe Halit Valteri. Në propozimin e tyre, pragu elektoral duhet të jetë 1% dhe jo 3% siç PS e ka parashtruar në draftin e saj. Lajmin e bëri Halit Valteri i ftuar në emisionin "Repolitix" në report Tv.

r.k./Shqiptarja.com

Programe të tjera

Shiko të gjitha