PD nuk ‘lëshon’ Shkodrën dhe thellon diferencën me PS! 3 forca të tjera politike në garë për mandat

18 Prill, 23:09

Sipas sondazhit të 7 të institutit Italian Piepoli demokratët do të vijojnë ta mbajnë si bastion qytetin e Shkodrës duke fituar 49-53% të votave që ndryshe përkthehen në 5-7 mandate deputetësh nga 11 qw ka gjithsej. Duke shënuan një pikë ngritje nga sondazhi i datës 7 prill ku parashikohej të fitonte nga 48-52% të votave dhe duke thelluar në këtë mënyrë diferencën me PS. Socialistët në Shkodër parashikohet të marrin 36-40% të votave ose 3-5 mandate, ndërsa në sondazhin e datës 7 prill PS merrte 37-41% të votave. LSI vijon të mbajë të njejtën mbështetje me 2-6% që përkthehet në 0-1 mandat deputeti, por që tkurret ndjeshëm krahasuar më zgjedhjet e 2017 kur fitoi 11.68%. PSD e Tom Doshit parashikohet të marrë 1-3% të votave ose 1 mandat deputeti. Edhe Lëvizja për ndryshim e Jozefina Topallit parashikohet të marrë 1-3% të votave dhe një mandat deputeti.

  •  

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha