Pelegrinazhe tek shën Eufemia

21 Dhjetor 2020, 11:17

16 shtatori i cdo viti është dita e pelegrinazheve të malësorëve kallmetorë dhe malësorëve nga trevat e veriut të Shqipërisë, në kishën e shën Eufemisë. Lutjet dhe ndezja e qirinjve dhe festimet në mjediset e kishës së shenjtë.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha