Publicisti: Në KMSH, kryesia janë gylenistë, drejtojnë pjesën më të madhe të xhamive në vend! 20 imamë dhe 18 myfti pjesë e këtij grupimi

23 Shkurt, 14:36

Florjan Arapi, publicist thotë se kryesia e Komiteti Mysliman të Shqipërisë drejtohet nga gylenistëve. I ftuar në studion e Report Tv në emisionin ‘Përballje’, Arapi deklaroi se pjesa më e madhe e xhamive në vend janë në kontrollin e KMSH-së e ato që janë jashtë kontrollit, numërohen me gishtat e dorës