Reforma zgjedhore në tokën Amerikane

3 Qershor, 07:51

Repolitix trajtoi çështjen e Reformës zgjedhore, duke analizuar edhe deklaratat e Amasadorëve të bëra pas takimit me Këshillin Politik. Të ftuar në studio për të diskutuar rreth kësaj çështjeje ishin të ftuar, kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu, Shkëlqim Hajdari, Shpëtim Nazarko nga Konica.al dhe Analisti Ilir kalemaj. Të katër personazhet e ftuar debatuan për reformën duke pasqyruar opinione edhe fakte nga e kaluara e partive politike. Emisionin "Repolitix" me moderator Denis Mingën mund ta ndiqni çdo të martë, të mërkurë dhe të enjte në orën 20:55 në ekranin e Report Tv

Programe të tjera

Shiko të gjitha