Rekord/ Në 6 muaj vendi eksportoi 1.4 mld euro mallra, ringrihet fasoneria, rriti eksportet me 65 mln euro

19 Korrik, 13:56

Tregtia e mallrave po njeh një rritje të shpejtë këtë vit, duke kapërcyer edhe shifrat e vitit 2019. Në 6-muajit e parë të këtij viti eksportet arritën në 1.4 miliardë euro, dhe importet në 2.8 miliardë euro, me rritje deri 40% krahasuar me vitin e kaluar. Ndikim pozitiv në këtë rritje ka dhënë energjia elektrike dhe rimëkëmbja e sektorit të fasonerisë.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha