Rënia e euros, Ibrahimaj prezanton masat: Deri në mars të vitit të ardhshëm, eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitimin

7 Qershor, 12:30 | Përditesimi i fundit: 2023-06-07 13:15:57

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj ka prezantuar sot masat e ndërmarra për t’u ardhur në ndihmë eksportuesve të cilët kanë pësuar humbje të mëdha nga zhvlerësimi i monedhës së euros përballë lekut.

Kategori të tjera

Shiko të gjitha