Rrëshqitjet masive të dheut në Itali/ 8 viktima, mes tyre 3 fëmijë, njëri i porsalindur! 4 persona të zhdukur

28 Nëntor 2022, 15:04

Një stuhi goditi ishullin vullkanik Ischia, rreth 30 kilometra larg nga Napoli në orët e para të mëngjesit të së shtunës, duke shkaktuar përmbytje, rrëshqitje dherash si dhe dëme të shumta në njerëz e materiale. Zona më e prekur raportohet se është komuana Casamicciola.

Kategori të tjera