Sezoni veror i 2021 s'kapërceu arritjet e 2019! INSTAT: Në 3 muajt e verës erdhën 289 mijë të huaj më pak! Në janar-qershor hynë në vend 4.3 mln të huaj

23 Shtator, 21:24

Përpos fluksit të madh të pushuesve gjatë tre muajve të sezonit veror në Shqipëri, shifrat e vitit 2019 ende nuk janë kapërcyer.  E ndihmuar edhe nga masat e lehtësuara anti-COVID, vendi në vetëm 3 muaj është vizituar nga 4,7 milionë shtetas vendas dhe të huaj. INSTAT thotë se nga qershori deri në fund të gushtit në vend kanë hyrë rreth 289 mijë shtetas më pak se në sezonin e 2019 kur në vend erdhën mbi 5 milionë shtetas.

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha