Sfidat e Erjon Braçes / Pjesa e dytë

24 Janar 2019, 15:17

TIRANE-Zv/kryeministri Erion Braçe ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Repolitix’ të drejtuar nga Denis Minga në Report Tv përballë një paneli analistësh për sfidat e reja. Çështja e studentëve është më delikatja për momentin, teksa qeveria pak ditë më parë u tërhoq nga partneriteti publik privat për ndërtimin e rrugës rrugor Thumanë-Kashar, ndërsa ministrja e re theksoi se fondi i përcaktuar për këtë aks do të vendoset në funksion të "Paktit për Universitetin". Por zv/ kryeministri Erjon Braçe dha sonte në Repolitix dy arsye të tjera të ndërprerjes së kontratës. Ai u shpreh se “u tërhoqëm për dy arsye; e para se projekti ishte i shtrenjtë dhe e dyta se asnjë kompani nuk mund të gënjejë më qeverinë e Shqipërisë”.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha