Shifrat e INSTAT/ Rreth 95 mijë shqiptarë të regjistruar si punëkërkues! Grupmosha 16-29 vjeç më e prekur nga papunësia

14 Qershor, 16:20

Mbajtja e ekonomisë nën presion nga pandemia COVID-19, ka bërë që të rritet numri i të papunëve, dhe i atyre që kërkojnë të punësohen. Sipas INSTAT numri i punëkërkuesve të regjistruar në zyrat e punës ka arritur në 24 mijë në tremujorin e parë të këtij viti

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha