Shije Elbasani, receta tradicionale për Ditën e Verës nga shef Naim Bashmilli -Kalastre me përshesh dhe tavë me pistil / Pjesa e parë

14 Mars 2019, 07:23

Kuzhina e “Rreze Dielli” këtë herë ka udhëtuar drejt qytetit të Elbasanit për të mësuar disa receta tradicionale për Ditën e Verës. Në një prej restoranteve të fshatit turistik Gjinar të Elbasanit kemi gatuar me shefin e kuzhinës Naim Bashmilli receta tradicionale elbasanase. Recetat tipike të ditës së verës si kalastreja me përshesh dhe tava me pistil ishin 2 prej recetave të sugjeruara nga shef Naimi.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha