'Shqipëria një ekip i mirë', tifozi kroat për Report Tv: Shënuan golin më të shpejtë në Europian! I uroj fat me Spanjën

18 Qershor, 16:19

Nga Hamburgu ku janë mbledhur tifozë të shumtë të Shqipërisë dhe Kroacisë në pritje të ndeshjes së nesërme për grupin C në Europian në ora 15:00.

Për mikrofonin e Report Tv, një tifoz kroat u shpreh optimist për fitoren e kombëtares që bën tifo ndaj Shqipërisë. Më tej ai shtoi se i uron fat Shqipërisë në takimin e fundit ndaj Spanjës.

'Mendoj se Kroacia do të fitoj, 3-1, Kramariç do të shënoj dy herë dhe Pjaca një. Shqipëria një ekip i mirë. Shënuan golin më të shpejtë në Europian. Por i uroj fat me Spanjën, jo me Kroacinë. Fansat shqiptarë janë shumë mirë', shprehet tifozi kroat.