Shqyrtohen në KAS kërkesat ankimore për Qarkun Gjirokastër, përfaqësuesit e PD dhe LSI parashtrojnë argumentet

12 Maj, 17:51

KAS shqyrton kërkesat ankimore për rezultatin e zgjedhjeve në Qarkun Gjirokastër. Përfaqësuesit e LSI dhe  PD parashtrojnë të gjithë argumentet për kërkesat e tyre. LSI dhe PD kërkojnë ripërtëritjen e zgjedhjeve në të gjithë Qarkun Gjirokastër. LSI me argumentin se ka ndikuar vendimi për karantinimin e të ardhurve nga Maqedonia e Veriut dhe Greqia ndërsa PD me argumentet që ka dhënë për të gjitha qarqet, blerje votash, ndërhyrje të administratës dhe krimit etj.

  •  

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha