Si shpetoi 90-vjecarja kukësiane / “ Jam ushqyer mirë, ndaj e munda virusin”

14 Prill, 20:10

 

Erdhi për një vizitë në Shqipëri dhe për të kontrolluar banesën e saj, një 74-vjecare me nënshtetësi amerikane pas shpërthimin të pandemisë ka mbetur e izoluar në Tiranë. Andonika Kosova udhëtoi nga kontinenti i largët drejt vendlindjes, por mbeti pa askënd, në banesën e një mikeshe në Tiranë, në zonën e Don Boskos pas masave të marra nga qeveria. E moshuara nga Berati nuk ka njeri që të ofrojë ndihmë për të, ndëras e mbetur vetëm nuk ka as para dhe as ushqime. Familja e saj ndodhet në Amerikë dhe kërkesa e saj është që të paktën të lëvizë nga Tirana për të jetuar tek të afërmit në Berat, për të qenë më e sigurt, pasi në këto kushte në kryeqytet nuk ka njeri për ta ndihmuar. Në një lidhje të drejtpërdrejtë për Report TV në Repolitix ajo bën thirrje për ndihmë.

Programe të tjera

Shiko të gjitha