Soreca për Report Tv: Në qershor përcaktohet data për hapjen e negociatave! Shqipëria dhe shqiptarët e meritojnë

14 Maj, 20:52 | Përditesimi i fundit: 2021-05-14 22:22:08

Në një intervistë me gazetaren Suada Mehmetaj nga qyteti i Krujës, Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca tha për Report Tv se data e hapjes së negociatave për anëtarësim në BE pritet të caktohet brenda muajit qershor, pasi shqiptarët dhe Shqipëria e meritojnë me reformat e ndërmarra deri më sot.

Ambasadori Soreca theksoi se BE ka qenë dhe do të jetë gjithmonë në krah të Shqipërisë sa herë që të ketë nevojë. Soreca dhe ekipi i tij kanë nisur prej ditësh turin 21 ditor nga Vermoshi në Konispol për të promovuar investimet e BE në vend dhe për të theksuar se Bashkimi Europian është në krah të shqiptarëve në çdo cep të Shqipërisë.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha