Sot festa e Sulltan Nevruzit, dita e shpresës dhe e ringjalljes për besimtarët bektashinj! Rama: Uroj që pranvera të çelë në zemrat tuaja

22 Mars, 12:59 | Përditesimi i fundit: 2023-03-22 16:28:45

Besimtarët bektashianë festojnë sot Ditën e Sulltan Nevruzit, ditëlindjen e të madhit Imam Aliu në Qabe, në të cilën sipas legjendës çdo gjë ringjallërohet, lind shpresa e ringjallja për njerëzimin. Ajo është një ditë e re, kur të gjithë shpresojnë për një të ardhme më të mirë. 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha