Supë patatesh me makarona të vogla nga zonja Albana

26 Maj, 17:07

Supë patatesh me makarona të vogla

Pwrbwrwsit:

 • 1 qepë e vogël
 • 2 karrota
 • 3 patate
 • 2 domate në rende
 • 1 dorë spinaq
 • 1 fk makarona të vogla
 • 1 e ½ litër lëng mishi
 • 1 lgj gjalpë
 • Kripë, piper

Pwrgatitja:

Qepën, karrotat, patatet i presim në copa të vogla. I kaurdisim dhe më pas shtojmë salcën e domates ose domate në rende. Shtojmë buljonin e mishit dhe makaronat e vogla për supë. E lemë supën të ziejë, në 5 minutëshin e fundit shtojmë spinaqin dhe rregullojmë shijen me kripë, piper dhe pak gjalpë të tretur.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha