Tensionet në Kosovë, Rama e ka një 'kunjë' nga Bratislava: Po ta donit takimin 'të nxehtë', të kishit sjellë serbët

31 Maj, 11:45

Kreu i qeverisë nuk e kursyer ‘kunjën’ për Serbinë nga Forumi i Sigurisë në Bratislavë. Folësi falnderoi Edi Ramën dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski për bisëedën duke e cilësuar të qetë. Në këtë moment, Rama ndërhyri duke i thënë se nëse do donte ta kishte më të nxehtë, duhet të kishte serbët të pranishëm duke nënkuptuar se janë shkak për nxehjen e situatës.

 

Kategori të tjera

Shiko të gjitha