Tirane përkujton 2 vjetorin e luftës në Ukrainë, javën tjetër mikpret presidentin Zelensky! Ambasadori Shkurov thirrje aleatëve: Na furnizoni me dronë e raketa

24 Shkurt, 15:16

Nga Tirana ambasadori i Ukrainës në Shqipëri, Volodymyr Shkurov përcolli mesazhin e presidentit Zelensky për ti qëndruar ukrainës në krah të kësaj lufte duke e ndihmuar dhe me furnizimin me systemin e mbrojtjes ajrore.