‘Vdekja’ e partive të vogla politike në Shqipëri, Ben Andoni: Ato u shërbejnë partive të mëdha! Duhet krijuar një force e re e mirëfilltë politike

13 Maj, 17:36

Analisti Ben Andoni shpjegon fenomenin e mbizotërimit të dy forcave politike dhe sfumimin e partive te vogla. Sipas tij partitë e vogla kanë dështuar pasi ose nuk kanë mbështetës ose kanë liderë të dobët. Megjithatë për analistin vendi ka nevojë për krijimin e një force të re të mirëfilltë politike.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha