Veliaj: Teatri i ri në 2023 , PD s’ka shance për pushtet

20 Maj 2020, 08:38

Emisioni Repolitix trajtoi temën e shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar pak ditë më parë dhe projektin për Teatrin e ri . Në pjesën e parë lidhje skype me kryetarin e Bashkisë së Tiranës Erjon Veliaj I cili shpjegoi operacionin dhe arsyet e prishjes së godinës së vjetër të Teatrit Kombëtar. Veliaj theksoi gjithashtu se Teatri I ri do të ndërtohet brenda mandatit të tij pra deri në vitin 2023. Në pjesën e dytë të ftuar urbanisti Arben Mecaj dhe regjisori Kastriot Cipi debatuan rreth prishjes së godinës si dhe rreth projektit të ri të Teatrit. Në lidhje skype dhe keshilltari bashkiak I Tiranës Fabian Topollaj. Emisionin "Repolitix" me moderator Denis Mingën mund ta ndiqni çdo të martë, të mërkurë dhe të enjte në orën 20:55 në ekranin e Report Tv

Programe të tjera

Shiko të gjitha