Vrasja e Shkëlqim Haklajt, Beqiraj: Kur është pyetur për autorin, Azem Hajdari drejtoi gishtin PD

29 Shtator, 22:57 | Përditesimi i fundit: 2020-09-29 23:02:48

Babai i Fatmir Haklajt, Muharremi zhvilloi një takim me Azem Hajdarin vetëm disa ditë përpara vrasjes së deputetit ku u fol për vrasjen e Shkëlqimit, një prej vëllezërve Haklaj.

Ndërkohë që Hajdari është shprehur se nuk ka qenë i përfshirë në atë ngjarje, avokati i Izet Haxhisë, Idajet Beqiraj u shpreh në emisionin Repolitix se deputeti e drejtoi gishtin nga zyra e Sali Berishës duke e bërë të fajtor.

"Në këtë vend vetëm hamendësohet, kush i thur më mirë legjendat. Nuk janë me këmbë në tokë që të marrin dosjen dhe ta lexojnë me kujdes. Më pas do dalim tek ajo që tha dhe e shoqja e Azem Hajdarit që thonë se janë fshehur shumë gjëra. Ka të drejtë. Është abuzuar shumë. Haklaj i bënte lëvizjet e kontrolluara. Fatmir Haklaj ishte xhind dhe me aftësi ushtarake të mira. Ardhja e tyre në Tiranë, erdhën për të shoqëruar Fatmirin. Përpara se të vinte ai, kemi 2 shtatorin takimi i Muharrem Haklajt dhe Azem Hajdarit. Nuk ishte nisur të takonte Azem Hajdarin. Unë nuk flas kot sepse kam kontakte me atë. Muharremi i kërkoi që të lante veten, a ka dorë në vrasjen e Shkëlqim Haklajt. Azemi e ka drejtuar gishtin nga zyra e Saliut. Ka shumë dilema. Pas kësaj. Kemi një ngjarje tjetër të rëndë. Pse u ndodhën këta tek liqeni" - tha Beqiraj.

Programe të tjera

Shiko të gjitha