• Thellohet përçarja brenda PD, Kolegji i kryetarëve ultimatum kryesisë: Nëse nuk nisni zgjedhjen e kryetarit, e bëjmë ne! Edhe Basha ka të drejtë të jetë në krye të partisë

  Nuk ka dritë jeshile në fund të tunelit për demokratët, të cilët vijojnë të thellojnë përçarjen ndërvedi ndërsa sot pasdite pritet të mblidhet kryesia e PD-së. Përplasja e fundit që ka të bëjë me kohën se kur duhet të zgjidhet kryetari ka nxjerrë në pah divergjencat edhe më të thella.

 • 2 aktiviste rrëfejnë jetën mes aventurave, mëmësisë dhe luftës për të drejtat e njeriut (3 qershor 2023)

  Në “E ardhmja është vajzë” me Ermira Çaushollin, dy zonja të forta tregojnë armët e tyre të fuqishme. Ato janë përfaqësuese të zërave që nuk dëgjohen, duke mbrojtur në çdo moment të drejtën e atyre që u është mohuar. 2 aktiviste, Elsa Ballauri dhe Suela Koçibellinj këtë herë tregojnë forcën por edhe anën e butë të tyre. Të shtunën në orën 21:00 në ekranin e Report tv rrëfime që shfaqin guxim, aventura por edhe emocione zemre.

 • Kamër e fshehtë/ shpërthen moderatorja: Duhet tmë paguani…

  Në kurthin e kamerës së fshehtë. Moderatorja Anila Cela në një intervistë pa doreza dhe shumë humor. “N'kohë” një emision nga gazetari Ermal Qori.Show less

 • Me Kosovën apo me Kurtin ? (1 qershor 2023)

  Tensionet në veri të Kosovës dhe zgjidhja politike për shmangien e një përshkallëzimi të konfliktit ishte temë e diskutimit në emisionin ‘Real Story’ në Report Tv me gazetarin Sokol Balla

 • Skenarët e krizës në veri të Kosovës (31 maj 2023)

  Situata në veri të Kosovës vijon të jetë e tensionuar për të tretën ditë radhazi. Veprimi i policisë së Kosovës, e cila futi me forcë kryetarët e rinj të komunave në veri, provokoi këto tensione, ndërsa reagime të forta kanë ardhur nga ndërkombëtarët.

 • 'Shtypi i Ditës dhe Ju', ja çfarë shkruajnë gazetat për sot e mërkurë 31 maj 2023

  Titujt e gazetave për sot, nga Albin,je gabim te KLSH thotë se institucionet I shkaktojnë 811 mln Euro dëm buxhetit të shteti e deri tek sa real është rikthimi I Lulzim Bashës?

 • Kosova, kriza në veri, a po e dëmton raportin me SHBA? (30 maj 2023)

  Përplasjet në veri të Kosovës mes protestuesve serbë dhe ushtarëve të KFOR-it ishte në qendër të diskutimeve në emisionin ‘Repolitix’ në Report Tv. Ish-deputeti Azgan Haklaj, u shpreh se mijëra ushtarë të Wagner kanë hyrë në Kosovë, ndërsa shtoi se situata është mjaft dramatike

 • Hoqën dorë nga fama, ekrani apo skena?Personazhet që kanë ndryshuar profesionet e tyre (30 maj 2023)

  Disa e kane mbajtur fort famën duke mos hequr dorë prej saj edhe pse kohët kanë ndryshuar dhe pothuajse ne çdo lloj profesioni gjërat nuk janë më njësoj. Ndersa disa të tjerë kanë zgjedhur të shkeputen plotësisht ose të bëjne profesione të tjera të cilat i kanë dhënë tjetër drejtim jetës së tyre. Sonte në “Esencë” ndajnë momentet e bukura të shkelqimit të skenës e ekranit tre të ftuar. Joana Smakaj, Sony I “The Dreams” dhe ish spikerja Rudina koromani.

 • Prag lufte në Kosovë?! (29 maj 2023)

  Tensionet në veri të Kosovës u përshkallëzuan ditën e sotme, pasi protestuesit serbë u përplasën me trupat e KFOR-it për të penguar hyrjen e kryetarëve shqiptarë. Politologu Nexhmedin Spahiu, në një intervistë për emisionin ‘5 pyetje nga Babaramo’, në Report Tv tha se rënia e flamurit në komunat në veri të Kosovës do të sjellë edhe rënien në Prishtinë

 • A do rimarrë PD-në Basha? (26 maj 2023)

  Gjatë diskutimit në studion e “Pa Protokoll” me gazetaren Anduela Ndreu, analisti Plator Nesturi tha se kandidimi i Bashës për kreun e PD-së do të përsërisë të njëjtën situatë me kreun e Rithemelimit, Sali Berisha. Ai tha se ky i fundit mund të mposhtet në garën për kryetar të PD-së vetëm nëse përballë tij kandidon një person ndaj të cilit të mos ketë asnjë akuzë për të bërë.

 • Akuzohen për spiunazh, lirohen dy rusët dhe ukrainasi, mbaroi afati i paraburgimi! Njëri në ‘arrest shtëpi’, dy të tjerëve u merret pasaporta

  2 rusët Mikhail Zorin dhe Zvetlana Timofeeva si dhe ukrainasi Fedis Alpatov, të cilët sulmuan me spraj kimik 2 ushtarët shqiptarë në uzinën e armëve në Gramsh, si dhe fotografuan objektin ushtarak, janë lënë të lirë nga gjykata 9 muaj pas arrestimit.

 • Rama parashikon disfatën e opozitës në zgjedhjet e ardhshme: Jeni bërë të pashikueshëm, do jetë më keq për ju

  Kreu i qeverisë ka parashikuar disfatën e opozitës në zgjedhjet e ardhshme ku thotë se do të jetë më keq për ta.

  “Nëse doni të dini pse jua ktheu Kamza kurrizin, shkoni e shikoni të gjithë politikat e bashkisë, merrni me radhë familjet që ju prishën shtëpitë nga tërmeti, pyesni ata të Unazës pse 130 familje nuk bënë asnjë protestë. Ata e dinë shumë mirë që njeriu që kanë atje fle i fundit, zgjohet i pari dhe çfarë thotë e bën. Ajo çfarë bëjnë atje është fiks ajo që do bëjnë. Kamza bëri atë që keni merituar prej kohësh. Hajdeni me mua në Tropojë e shihni pse ju ktheu kurrizin

  Jeni bërë aq të pashikueshëm, të padëgjueshëm, të pangrënshëm sa një pjesë na votuan ne, një pjesë qëndruan në shtëpi. Herën tjetër do jenë më pak. Më shumë se fitorja jonë ajo është disfatë e politikës e të gjithë juve që vini këtu. Po e morët vesh merreni po se morët vesh herën tjetër do të jetë edhe më keq, për ju, jo për Shqipërinë jo për shqiptarë”, tha Rama.

 • 14 maji dhe degradimi i opozitës (24 maj 2023)

  Ish presidenti Bamir Topi deklaroi mbrëmjen e sotme se Sali Berisha është e keqja më e madhe e opozitës, duke e konsideruar këtë të fundit si ‘arkitektin e së keqes brenda së djathtës’.

 • Braçe: Halli që kam sot është mbrojtja e prodhimit vendas! Bujqit të mos ikin në Greqi e Itali për 5 euro më shumë

  “Halli që kam sot është që te produktet e importuara duhet të ketë pasur një efekt. Prit pak, më the që të janë rritur kostot e transportit, po tani që kanë rënë po i reflekton apo jo. Më the që kursi i monedhës, po tani që është poshtë, e ke reflektuar te produktet që i shet me të njëjtat çmime. Ne kemi shansin më të madh që të gjithë shqiptarët që bëjnë bujkun në Greqi, bëjnë bujkun nga Emilia Romagna deri në Sicili të bëjnë bujkun këtu por duhet të mbrojnë prodhimin. Bëje ta mbrosh grurin vendas. E bëri KE për të mbrojtur prodhuesit vendas. Po ne pse se bëjmë për domaten, shalqirin. Ka 1 qëllim, të kthejmë djem e vajza që bëjnë bujkun në vendet e tjera se jemi vetëm 5 euro larg nga dita e punës atje”, tha Brace.

  •  
 • Braçe: Mesazhi i 14 majit i qartë, politikat tona të synojnë produktivitetin për mirëqenien e njerëzve! Të tjerët testojnë 4 ditë punë në javë

  Deputeti socialist Erion Braçe thotë se rezultati i zgjedhjeve të 14 majit ku PS u konfirmua forcë qeverisëse dha një mesazh të qartë që të synojnë produktivitetin e të testojnë politika që i shërbejnë mirëqenies së njerëzve.

   
 • Rritja e rrogave për qeverinë dhe deputetët, Braçe: Po bëhet revolucion, të rimodelohet administrata! Vangjeli: Nesër në parlament valëvitet flamuri i populizmit

  Rritja e pagave për institucionet do të jenë në fokus të diskutimeve në seancën plenare të ditës së nesërme. Deputeti i PS, Erion Braçe thotë se duhet lënë jashtë diskutimeve politika dhe të gjithë të fokusohen te llogaritë.

  • Kanë ecur në gjurmët e prindërve, njihuni personazhet që trashëgojnë sot profesionin nga familja (23 maj 2023)

   Sot në Esencë ndanë një pjesë të kujtimeve të fëmijërisë dhe të gjurmëve të rëndësishme që të parët e tyre kanë lënë në jetë, si modeli ideal për t’u ndjekur e për të bërë më të mirën në punët e tyre. Lambert Jorganxhi, ardhur nga një familje artistësh, nipi i Rozmari e Zhuljana Jorganxhi. Djali i digjentit e kompozitorit të mirënjohur Rikardo Jorganxhi. Shefja e kushinës së emisionit “Rreze Dielli” Albana Mançja na tregon rrugëtimet e saj të gjata në jetë ku shpesh i është dashur të provojë punë të ndryshme, herë nga nevoja e herë nga dëshira për të provuar veten. Renato Kurti, djali i ish-kampionit të Boxit, legjendës së sportit Skender Kurti I cili ndërrojë jetë pak kohë më pare nga Corona Virus, tregon plot mall e krenari punën e të atit dhe gjithë rrugetimin të cilin ai vetë ka ndjekur si modeli me I mire për të drejt rrugës së sportit. Ajo mban emrin Elita e jo rastësisht, por si emri i grupit legjendar “Elita 5”. Elita Ziberi, e bija e vokalistit të grupit “Elita 5” tregon se që fëmijë endrra e saj ishte skena, kënga, publiku dhe ajo që babai i saj ka berë e vazhdon të bejë plot pasion.

  • 14 maji, Berisha nuk pranon humbjen dhe nuk ikën (23 maj 2023)

   Pavarësisht disfatës së thellë më 14 maj, Sali Berisha nuk e gjen problemin te vetja dhe nuk pranon të tërhiqet ndërsa opozita është më e ndarë se më parë. Ish deputeti i PD Azgan Haklaj, anëtari i Këshillit Kombëtar të PD Përparim Çaça, ish kreu i PD-së Kukës Ibsen Elezi dhe gazetari Flogert Muca kanë analizuar situatën e opozitës në emisionin ‘Repolitix’ në Report Tv.

  • Debat në Komisionin e Ekonomisë, Shalsi: Mos i ktheni fare përgjigje Spahos, injorojeni! Mëso të flasësh me etikë

   Teka në Komisionin e Ekonomisë është duke u folur për një ndryshim në ligjin e statusit për gjyqtarët dhe prokurorët në Republikën e Shqipërisë.

  • 'Shtypi i Ditës dhe Ju', ja çfarë shkruajnë gazetat për sot e hënë 22 maj 2023

   Titujt e gazetave për sot, nga përgjysmohen votat e koalicionit "Bashkë Fitojmë" për këshillat bashkiakë te dokumenti I panjohur francez për Himarën e deri tek përkujtohet 50-vjetori I revoltës anti-komuniste në Spaç.

  • VIDEOHIGHLIGHTS - Deklaratat më të forta në Real Story 18 maj 2023

   Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Fatbardh Kadilli i ftuar në studion e emisionit ‘Real Story’ me Sokoll Ballën, u shpreh se anëtarë të Rithemelimit në rrethe të ndryshme të vendit duan që Berisha të dorëhiqet por nuk kanë kurajon e duhur për t’ja thënë diçka të tillë.

  • Dorëhiqet Alibeaj, ç"do të ndodhë në PD? ( 17 maj 2023)

   Dorëheqja e Enkelejd Alibeaj është vlerësuar si akti i duhur nga shumica. Analisti Arben Meçe tha se kjo kohë ka shërbyer për të prodhuar figura që mund të jenë lider të së ardhmes në Partinë Demokratike.

  • Dorëheqja e Alibeajt/ Meçe:Tregoi lidership! Kalaja: Akt qytetarie, të ripërtërihet PD! Muça: Goditje për Berishën! Valteri: Në 14 maj, më e fituar PL

   TIRANË- Dorëheqja e Enkelejd Alibeaj është vlerësuar si akti i duhur nga shumica. Analisti Arben Meçe tha se kjo kohë ka shërbyer për të prodhuar figura që mund të jenë lider të së ardhmes në Partinë Demokratike. Sipas tij, Gazment Bardhi dhe Jorida Tabaku janë përjashtuar nga ky proces.

    
  • Lokalet '23, hap i PS drejt mandatit të katërt (17 maj 2023)

   I ftuar në emisionin ‘Kontrast’ në Report Tv, Kadilli u ndal pikërisht tek bashkia e Shkodrës, një bastion i djathtë që u fitua me rezultat të thellë’ nga PS, theksoi se shkodranët nuk e shitën votën, por nuk ja dhanë Sali Berishës e Ilir Metës. Sipas Kadillit, Rithemelimin e braktisën qytetarët, pasi nuk jep shpresë

   • Mbaron fushata, kush do fitojë betejën politike? (12 maj 2023)

    Kandidati i koalicionit Berisha-Meta për Durrësin, Igli Cara thotë se me 14 maj në këtë qytet do të vijë ndryshimi. Në një intervistë për emisionin ‘Pa Protokoll’, në Report Tv, Cara u shpreh se ka bërë një fushatë pozitiviste e shtoi edhe se fakti që Rama ka qenë sot në Durrës, tregon ankthin që ka qeverisja lokale

   • VIDEOHIGHLIGHTS- Deklaratat më të forta në Real Story 11 maj

    Akuzat e ngritura nga Sali Berisha se ka shkuar i maskuar në Iran në 2008, kryebashkiaku Erion Veliaj iu dha përgjigje në Report Tv duke i quajtur ato lajthitje dhe mashtrime. Ai rrëzoi alibinë e Berishës me foton e publikuar pak ditë më parë, ku pretendoi se ishte Veliaj maskuar. Veliaj tha se në atë foto ishte kitaristi i grupit të njohur amerikan Eagles.

    • Zhupa: PS solli bandat e Beratit në Sarandë për të kërcënuar qytetarët! S’kemi fakte, por e tregon FB! Klosi: E pavërtetë

     SARANDË- Teksa qytetarët po përgatiten për zgjedhjet vendore 2023, deputetja e PD-së, Ina Zhupa ka denoncuar drejtuesin politik të qarkut Vlorë, Blendi Klosin se po kërcënon qytetarët e Sarandës. Zhupa pretendon se Klosi ka sjellë në Sarandë bandat e Beratit,  për të intimiduar bizneset në Ksamil si dhe të trembë qytetarët. E ftuar në Sot Live në Shqipëri me gazetarin e Report Tv, Nertil Agalliu, ajo tha se PS i trembet rezultatit në këto bashki. Ndërkohë ka reaguar edhe Bledi Klosi për këtë deklaratë po në ekranin e Report Tv ku e cilëson si të pavërtetë.

      
    • 14 maji, sfida e PD përballë Berishës (10 maj 2023)

     Më shumë se një betejë opozitë-qeveri, këto zgjedhje vendore janë konsideruar si ‘betejë’ mes dy krahëve të PD-së. Lidhur me këtë situatë, deputeti democrat, Lefter Gështenja tha se ai personalisht nuk ka qenë për nxjerrjen e kandidatëve të tjerë përballë atyre të koalicionitr Berisha-Meta, duke qenë se zyrtarizimi i tyre u bë vetëm tre ditë para mbylljes së afatit.

    • Shit-blerje votash për Partinë e Lirisë? Meta: Lojë e Çuçit, inskenime të mjera për të respektuar urdhrat e Ramës

     Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar për arrestimin e Kristo Agalliut për shit-blerje votash duke thënë se janë lojëra dhe inskenime të Bledi Çuçit. 

     “Kjo është një lojë e Bledi Çuçit. Janë inskenime të mjera të tij. Të gjithë e dimë që Çuçi është një kapter i Edi Ramës dhe zbaton urdhrat e tij”, tha Meta.

    • 'Shtypi i Ditës dhe Ju', ja çfarë shkruajnë gazetat për sot e mërkurë 10 maj 2023

     Titujt e gazetave për sot, nga Avokati I Popullit thotë se shteti Po diskriminon pensionistët te Luciano Boçi letër administratës e deri tek Tirana dhe 14 maji.

    • Sondazhi Piepoli/ PS fiton 5 nga 6 bashki të mëdha, rikonfirmohen kryebashkiakët në Tiranë, Durrës, Elbasan, Lezhë e Korçë! (9 maj 2023)

     Në Repolitix në Report Tv u transmetua sondazhi i gjashtë dhe i fundit i Institutit prestigjioz 'Piepoli' për zgjedhjet e 14 majit. Instituti italian ‘Piepoli’ që parashikoi saktë 4 zgjedhjet e fundit në Shqipëri solli 'fotografimin' e situatës së votës në 6 bashkitë më të rëndësishme të vendit, kur duhen edhe pak ditë nga dita e votimit. 

     • Beteja për Gjirokastrën dhe Elbasanin (8 maj 2023)

       

      Flamur Golemi, me profesion mjek okulist do të rikandidojë për mandatin e dytë për bashkinë e Gjirokastrës nën siglën e PS. Në një intervistë për Report Tv, Golemi thotë se kanë gati projektin që në Gjirokastër të jetë pedonalja më e madhe në Shqipëri. Kandidati i koalicionit Berisha-Meta për bashkinë Elbasan, Luçiano Boçi thotë se garën për 14 majin nuk e ka me kandidatin aktual Gledjan Llatja por me drejtuesin politik të qarkut dhe kryetarin e PS. Për përpunimin e mbetjeve, zgjidhja sipas Luçiano Boçit është ngritja e një grupi auditi që të shihen efektet në mjedis, shëndet dhe efektivitet.

     • Investimet në infrastrukturë, Veliaj: Mandati i tretë, 4-vjeçari i shkuarjes në çdo cep fundor

      Duke folur për investimet në infrastrukturë, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha në Report se mandati i tretë do të jetë mandati i investimeve në çdo cep fundor.

      “Mandati i tretë do të jetë pikërisht mandati i vajtjes në çdo cep fundor. Të gjitha akset që të sjellin në qendër tani janë transformuar sigurisht që tani fillojmë dhe punojmë në nivel kapilar, edhe me mbarimin e Unazës së Madhe. Ndjekim korsine e unazës”.

     • 'Shtypi i Ditës dhe Ju', ja çfarë shkruajnë gazetat për sot e hënë 8 maj 2023

      Titujt e gazetave për sot, nga Rilindja pasqyra ku diplomatët dhe opozita fallco shohin dështimet e veta te deliri dhe e vërteta e një ekstremisti e deri tek martohet Luizi me Kiarën.

     • 'Shtypi i Ditës dhe Ju', ja çfarë shkruajnë gazetat për sot e shtunë 6 maj 2023

      Titujt e gazetave për sot, nga Edi Rama paralajmëron tërheqjen nga politika te Luiz Ejlli pretendent për fitoren e Big Brother e deri tek ngushtohet laku për Arben Ahmetajn.

     • '14 maji', shansi i artë për partitë e vogla (5 maj 2023)

      Në zgjedhjet lokale të 14 majit, përveç ‘betejës politike’ mes mazhorancës dhe opozitës për kryebashkiakët, një pjesë e fushatës është e përqendruar edhe tek sigurimi i votave për Këshillat bashkiakë. Partitë e vogla të djathta, janë angazhuar në këtë pjesë, për të arritur të kenë përfaqësues në këto këshilla bashkiakë në mënyrë që të kenë një pasqyrim të mbështetjes që kanë ato në popull

      Për lajme të tjera kërkoni në arkiv