• Aty ku grupi i armatosur i PD vrau Pjerin Xhuvanin, Basha nga Elbasani: Ne do të sjellim paqen dhe sigurinë pas 25 prillit! Askush nuk do t'ua vjedhë më votat

  Pa asnjë lloj ndjesë për ngjarjen e rëndë  dhe asnjë pendesë shfaqur prej tij apo kërkim falje, Basha përmbylli ditën e sotme fushatën elektorale në Elbasan ku kërkoi votë pasive për PD-në më 25 prill, pasi sipas tij kjo është e vetmja parti që mund të sjellë ndryshimin dhe integrimin e vendit në BE.

 • Rama i kthehet qytetarit në Shkodër: Se ça ka ai me nënën time që është në botën tjetër! Ajo është PD-ja në fakt

  Kryeministri Edi Rama iu kthye një qytetari në Shkodër, i cili e shau nga nëna e tij. Rama tha se ai është fytyra e Partisë Demokratike në Shkodër, pasi i ka thënë partia që të bëjë atë veprim.

  ‘Se çka ai me nënë time, ai andej!? Ajo është demokracia? Ajo është Partisë Demokratike në fakt. Një njeri atje që më dërgon dëshirën e tij lidhur me nënën time që është në botën tjetër. Ajo është Partia Demokratike e Shkodrës, ai është një që i kanë thënë shko e thuaj atë të nënës, atij që po flet. Ajo është demokracia në Shkodër? Shkodra ka mbetur e fundit dhe thonë në vazhdojmë që të rrimë të fundit por komunizmit si dorëzohemi, siç thoshte Enver Hoxha që do të rrimë të fundit e kapitalizmit nuk i dorëzohemi.’- tha Rama.

 • Berisha vazhdon politikën e tij agresive e raciste ndaj gazetarit Carlo Bollino dhe nxjerr zbuluar imazhin e pavërtetë të Bashës

  Lideri strategjik i opozitës, Sali Berisha, vazhdon të bullizojë gazetarët që denoncojnë abuzimet dhe korrupsionin e tij. Pavarësisht urdhrit të këshilltarëve të huaj që i kanë kërkuar lidershipit të PD-së që të mbajnë një sjellje “miqësore, qetësuese dhe familjare”, gjatë gjithë fushatës elektorale, duke shpresuar që njerëzit të harrojnë disi shpirtin e tij agresiv dhe të dhunshëm, plaku Berisha nuk përmbahet në natyrën e tij të vërtetë. Bashkë me dhëndrin e tij Jamarbër Malltezi që i pandërgjegjshëm ndaj asaj që i ndodh përreth, vazhdon të zbatojë verbërisht urdhrat e kapofamiljes, ka ndërmarrë sërish fushatën e tij të bullizimit kundër Carlo Bollinos, duke shpërndarë në internet një video ofenduese me aludime raciste, e shoqëruar si zakonisht me shpifje, pavërtetësi dhe kërcënime.

 • Ilir, të blesh vota është të vjedhësh vota

  Ilir Meta ka dalë nga Durrësi sot duke u hequr si ithtar i votës së lirë. Sondazhet që tregojnë se LSI është tkurrur si kurrë më parë dhe se bashkë me Partinë Demokratike nuk marrin dot mazhorancën, madje janë larg saj që mbahet nga Partia Socialiste, e kanë tërbuar Metën i cili ka hapur një seksion në faqen e presidencës për të denoncuar moslirinë e votës.

  Por, pavarsisht faktit që Ilir Meta ka kthyer institucionin e Presidentit të Repubikës në një mjet për të mbështetur LSI-në dhe opozitën, pavarisht se ai vetë ka braktisur Presidentin dhe ka dalë në fushatë çdo natë me personazhe problematikë me ligjin në çdo qytet, ajo që tregon kulmin e ironisë është fakti që Ilir Meta del e flet për vjedhjen e votës, por nuk flet për blerjen e votës me para në zarf, siç Meta dukej në një video në 2017.

  Ilir Meta del e flet për vjedhjen e votës, por jo për blerjen e saj, që partia e tij e ka si simbol. Jo vetëm me para, por edhe me celularë që i ka shpërndarë ndër vitë në çdo qytet. Ai ka humbur qetesinë, si për të treguar se as paratë nuk bëjnë më punë për të mbledhë vota për LSI-në, ndaj edhe që sot ka filluar të përgatisë justifikimin e humbjes dhe rrudhjes së tmerrshme që partia e krijuar prej tij e që drejtohet sot nga e shoqja, pritet të pësojë në zgjedhjet e 25 prillit.

  Sondazhet, por edhe terreni tregon se LSI është shkërrmoqur, më e dobët se kurrë me figura qëndrore që janë larguar përfundimisht nga partia familjare dhe janë rikthyer në partitë e tyre natyrale prej nga kanë lindir si imazhe politike. Kjo është arsyeja e agresionit të Metës, i cili e di fort mirë se bashkë me ikjen e partisë ikin edhe shumë mburoja. Ndaj ai flet për vjedhjen e votës dhe jo blerjen e saj, sepse me të parën përgatit justifikimin për rezultatin negativ që pritet të marrë LSI, ndërsa me blerjen shpreson që të mund të mbesë akoma në lojë. Për këtë arsye, Ilir Meta bën sikur nuk e bën dot diferencën mes vjedhjes dhe blerjes së votës, që në fakt janë njëlloj.

Për lajme të tjera kërkoni në arkiv