Artikuj nga Ilirjan Blloshmi
 • Lulzim, thjesht na kthe optimizmin!

  Lulzim Basha ne pergjithesi eshte nje njeri qe amniston mekatin. Nuk mendon keq per njerzit qe vjedhin dhe aq me teper, nuk i intereson se si i kane krijuar pasurite, ata qe e keshillojne, ata qe vendos ne listat e PD-se.

 • Maskarenj!

  Havzi Nelën e varën komunistët pasi e shikonin si kërcënim për pushtetin e tyre. Kjo gjë dihet dhe s’tërdihet nga të gjithe ne. Basha u çoi Edi Palokën (djalin e një komunisti të devotshëm) dhe Besnik Mustafaj, i cili rrinte tek shtëpia e Nexhmijes.

 • Nuk na e ka greku fajin!

  Shkrumbimi nga zjarret i Greqisë kanë nxjerr në pah urrejtjen që ne kemi për Grekët. Disa e thonë me taktikë. Disa e thonë me idiotllik. Disa e thonë si militantë të X partie.

 • Ndriçim Xhepa, merru me drogë!

  Ndriçim, mos u bej administrator pallati, por rrit hashash. Mos u bëj administrator pallati, por merru me prostitucion. Mos u bëj administrator pallati, por bëhu si Ervin Salijani, Klevisi Balliu, Mul Noka. Se bën para, më beso.

 • Opozita e drekës dhe ajo e darkës!

  E dini pse? –Sepse, një grup maskarënjsh ka kapur për fyti opozitën, atë opozitë që i lipset më shumë se cdo gjë sot shqipërisë. Është ky grup që qahet ditën, e dëfrhet natën, si puna e hajdutit.