Lajme nga: Mero Baze
 • Saimir Tahiri si “shpresë” për opozitën!

  Një plak 74 vjeçar, që dikush i ka mësuar kamerën e celularit, ju afrua në mënyrën më qesharake të mundshme dhe i thoshte “Rrëfe çfarë i the Gaz Demit për Edi Ramën”. Pra një plak në atë moshë pranon të bëhet qesharak dhe vulgar, jo për të sulmuar...

 • Meritat e opozitës për rekomandimin e negociatave!

  Merita kryesore i takon opozitës që e ka trembur Brukselin me prirjet e saj anti-Perëndimore, rrëshqitja drejt lobimeve ruse dhe përpjekjet e dështuara për destabilizim dhe bllokim të reformës në drejtësi. Ndonjëherë idiotët janë të dobishëm!

 • Një modë e re e “bezdisë” nga Perëndimi

   Nesër Komisioni Europian do t’i hapë dritë jeshile hapjes së negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në Bashkimin Europian dhe për herë të parë, po duket se shumë segmente politike në Shqipëri, kanë filluar të reflektojnë seriozisht për “rrezikun”

 • Një përpjekje për të shenjtëruar korrupsionin!

  Shumica e portaleve pro opozitës kanë 24 orë që paralajmërojnë arrestimin e mundshëm të ish Kryeprokurorit Adriatik Llalla, duke u bazuar tek shpikja, që ambasadori i SHBA, ja ka kërkuar këtë me ngulm prokurorisë aktuale.

 • Për të kuptuar kë kemi pasur president dhe kryeprokuror!

  D.m.th kryeprokurori, i cili duhet të vihet në lëvizje vetëm nga faktet dhe shkresat zyrtare, ka pranuar të jetë dëshmitar anonim në një deklaratë e cila është e mjaftueshme që sot t’i hedhësh prangat si mashtrues në emër të shtetit shqiptar.

 • Përpjekje për t’u vetëshpallur “viktima” të Perëndimit!

  Sali Berisha me sa duket është bërë xheloz që po hapen fjalë vetëm për burgosjen e Ilir Metës

 • Sikur Adriatik Llalla të kuptonte letrën që ka firmosur!

  Gjithçka ua ka bërë siç ja kanë kërkuar nga Sali Berisha dhe Ilir Meta. Në fund u ka firmosur dhe këtë letër, që dhe nëse rri dhjetë vjet në burg, po ta lexojë përditë s’ka për të mësuar dot përmendësh.

 • Mos e çoni kot të blejë prezervativ!

  Këshilltarët qesharakë të Lulzim Bashës në Tiranë, në fakt janë duke fshehur Viktor Orbanin, duke i treguar Lulzim Bashës “mullinjtë e erës” me të cilët duhet të luftojë. Kjo e shton dozën e dështimit të tij dhe mungesën e personalitetit si politikan

 • Importimi i rrezikshëm i betejës së Erdoganit mes nesh

  Ka një përpjekje të qëllimshme për të devijuar debatin mbi ekstradimin e të akuzuarve politikë, nga Kosova në Turqi, dhe përballja me këtë problem dhe në Shqipëri, me debatin pro gulenistëve dhe erdoganistëve në të dy anët e kufirit.

 • Paratë e Soros-it dhe gënjeshtrat rreth Soros-it

  Nuk është skandal që Lulzim Basha, gruaja e tij, Jamarbër Malltezi, Argita, apo të tjerë në PD, janë financuar nga Fondacioni “Soros”. Soros ka qenë në Shqipëri prej vitit 1991 për këtë qëllim.