POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Debutoi me Zvicrën, Albian Ajeti: Shqipëria nuk ka qenë kurrë temë diskutimi

Futbollisti Albian Ajeti

Albian Ajeti ka shënuar golin e tij të parë në debutimin e tij ndërkombëtar me fanellën e Zvicrës.

Në një intervistë për mediat zvicerane, i pyetur për Shqipërinë, Ajeti u shpreh se nuk e ka pasur kurrë si qëllim që të luante me Shqipërinë.

Për mua, ajo nuk ka qënë kurrë një temë për t’u diskutuar. Gjithmonë kam dashur të luaj me Zvicrën.

Albian Ajeti, futbollist

Më herët, Ajeti ka marrë edhe pasaportën shqiptare dhe ka qenë në kontakte të vazhdueshme me FSHF-në, edhe pse shpesh herë ka bërë deklarata të ndryshme.  

ke.mu.
Komento

Komente

 • Agron Dedvukaj: 10/09/2018 23:09

  @Erik, lajmi na thote qe ky paska patur kontakte te vazhdueshme me FSHF-ne dhe paska marre pasaporte shqiptare bile. Kur nuk ka menduar kurre per te luajtur per Shqiperine, per se gjithe keto obligime? Prandaj qe miku yne Vjeshta ka te drejte te pakten te thote mendimin e tij, sepse e shikon hipokrizine e ketij.

  Përgjigju
 • vjeshta: 10/09/2018 13:57

  I uroj stol të përjetshëm te Svicerra! Dhe ashtu do ti ndodhë, mbajrni mend.

  Përgjigju
  • Erik: 10/09/2018 18:00

   Po pse o mik ia uron deshtimin tjetrit dhe jo suksesin? Nuk ka genjyer, ka thene ate qe mendon dhe ndjen dhe s'ka asgje te gabuar.