Humbja me Kilin, notat e futbollistëve të Kombëtares shqiptare

Humbja me Kilin, notat e futbollistëve të Kombëtares shqiptare

Miqësorja Shqipëri-Kili 0-3

Shqipëria zhgënjeu mbrëmë përballë Kilit në një sfidë miqësore ku forma e kuqezinjve ishte larg performancave të sfidave eleminatore.

Sylvinho bëri pak ndryshime në formacion, ku i vetmja e re ishte i rikthyeri Rej Manaj në qendër të sulmit. Performanca e lojtarëve edhe sipas Sofascore linte për të dëshiruar më shumë.

Asnjë prej kuqezinjve nuk kalo mbi notën 7. Teksa paraqitjen më të mirë Sofascore ia atribuon Kristjan Asllanit dhe Jasir Asanit, duke i vlerësuar me 6.9.

Më i dobti për tanët në fushë ishte Thoma Strakosha dhe për faktin e golave të pësuar. Po ashtu, lojë jo e mirë ishte edhe prej mbrojtësit të djathtë Elseid Hysaj që jo pak herë u gjend në vështirësi.

Takimin e rradhës Shqipëria do ta zhvillojë të hënën në Stokholm përballë Suedisë në një tjetër sfidë miqësore.

1711182420_shqiperia.JPG

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Uesley Sneijder dyshohet si i përfshirë në pastrim parash për një organizatë kriminale

Uesley Sneijder dyshohet si i përfshirë në pastrim parash për një organizatë kriminale