• Opinion

  Rroftë 1 maji si ditë pushimi!

  Ata qe reagojne per te drejtat e punetoreve jane kryesisht te rinj revolucionare qe ne pergjithesi nuk punojne! Eshte nje paradoks i vjeter sa...

 • Opinion

  Fati politik i njerëzve të Gaz Bardhit

  Deri para një viti Berisha e akuzonte Bardhin si përgjegjës për vrasjen e Xhuvanit në Elbasan. Po ashtu mediat e tij, e etiketonin PD-në zyrtare...

 • Opinion

  Ergys Mërtiri: Pse e shqetëson Berishën thyerja e 'kodit të heshtjes' nga Veliaj?

  Në vend që të japë shpjegime për përfshirjen e tij në aferën e kullës në qendër të Tiranës, Berisha dhe e gjithë infrastruktura e tij e...

 • Opinion

  Ergys Mërtiri: Si i shërben Ramës, Foltorja e Berishës

  Menjëherë pas kërkesës per arrestimin e Ahmetajt, spinieret e Foltores u turren ta interpretojnë ngjarjen si vepër te Rames. Shume prej tyre i...

 • Opinion

  Revolta qesharake e ‘Foltores’, pse u arrestua Vangjush Dako

  Arrestimi i Dakos është një goditje e fortë kundër qeverisë së Ramës, të cilit, shokët më të mirë po ia merr burgu. Dako është një ndër investimet...

 • Opinion

  Fija e fundit e kashtës së Berishës

  Megjithëse ka më shumë se një vit pa kryetar, dhe kjo u pa qartë që e çoi PD-në në degradim, një grup deputetësh të saj po kërkojnë ta shtyjnë...

 • Opinion

  Kush po e pengon reformimin e PD-së?

  Në vend që të fillojnë urgjentisht hapjen e garës për të zgjedhur liderin e ri dhe për ti hapur rrugë reformimit dhe ringritjes së PD-së, disa...

 • Opinion

  1 prilli, një kujtesë për miqtë e ngushtë Berisha-Meta

  1 prilli duhet te shpallet feste kombëtare. Një shoqëri qe beson rrenat dhe mohon te vërtetat, qe voton hajdutet dhe ndëshkon te ndershmit si te...

 • Opinion

  Mospjesëmarrja në zgjedhje është tradhti

  Paradokset nuk mbarojnë. Ndërsa strukturat e PD-se, kryetarët e degëve dhe kryesia mezi presin të hyjnë në zgjedhje, deputetët, në shumicën e tyre...