• Opinion

  Ndajeni mendjen!

  Më vjen keq që ende nuk është nxjerrë asnjë mësim nga dëmi që i sollën PD me sjelljen ambiguine disa prej drejtuesve të lartë të saj në zgjedhjet...

 • Opinion

  Përgjigjet e munguara të Edi Ramës për kullën mal të "revolucionit" në mes të Tiranës

  Në reagimin e tij të gjatë plot metafora e fraza të gjata, Edi Rama nuk u ka thyer asnjë përgjigje shqetësimeve të opinionit publik dhe focave...

 • Politikë

  Roland Bejko: Dy fjalë shokut Tritan, servilit që leh si qen ndaj kujtdo që është armik i Saliut

  Pavarësisht keqpërdorimit të llahtarshëm që i ka bërë Saliu, Tritan Shehut, unë për të kam pasur respekt si mjek. Si politikan, nuk është se më ka...

 • Opinion

  Roland Bejko: Kulla e revolucionit!

  Mirmëngjes miqtë e mi, të thjeshtët revolucionarë

 • Opinion

  Roland Bejko: Qesharake, po presim një burokrate nëse do e marrë drejtimin e PD-së! Të thirret një orë e më parë Kryesia

  Shtyrja në kohë në kalandrat greke e këtij procesi me sebepin banal se prej disa ditësh një burokrate e partisë, nuk po e ndan dot mendjen nëse...

 • Opinion

  Bejko: Thirrje SPAK, heto Ramën dhe Berishën për aferën McGonigal

  Ndërsa Lulit do t'ia dëgjoja këngën së shpejti, pasi, sipas tij, ishte i implikuar keqas me rusët. "Luli ka shumë vite që nuk shkon dot në...

 • Opinion

  Kolonelit prej kohësh nuk ka kush t'i shkruaj!

  Por, për fat, sot atij i kanë ardhur dy mesazhe. Njëri nga Big Brother, nga Luisi, që paska ngritur një dolli për të, dhe mesazhi tjetër nga...

 • Opinion

  Dreka e funditvitit, dreka e gabuar, dreka e turpit

  Jorida, Gazi e të tjerët që i shkuan Saliut në drekë, në mos janë në lojë, treguan që janë naivë. Por, urojmë që të paktën, pas kësaj të mos quhen...

 • Opinion

  Roland Bejko: Protesta e 6 dhjetorit, protestë e gabuar!

  Zhvillimi i protestës nga Sali Berisha në datën 6 dhjetor, ditën kur në Tiranë do mbahet një samit i rëndësishëm i BE-së për Ballkanin Perëndimor,...

 • Opinion

  Refuzoj bashkimin me përdhunuesin Berisha! Ai nuk duhet mbështetur, duhet rrëzuar!

  Bashkimi për hir të atij dhe për hir të këtij, e p…. me rrigon, i jep atij legjitimitet në paligjshmërinë e tij për mënyrën si i dhunoi...