• Opinion

  Fshehja e berishjanëve pas procedurave, bëni si them unë, po jo si bëj unë!

  Njerëzit e Sali Berishës në Parlament, qoftë Oerd Byluykbashi, Luçiano Boçi, apo edhe Gazmend Bardhi sot po fshihen pas procedurave, në një rast...

 • Politikë

  Foltorja linçon egërsisht njerëzit e PD që garojnë për kryetarë bashkie

  Nuk ndalet linçimi i foltores për të gjithë ata njerëz që janë ofruar si një mundësi për të kandiduar më 14 maj për krytar bashkie nën siglën e...

 • Politikë

  Të sulmosh Alibeajn, pse kërkon që PD të mos bëjë koalicion me Ilir Metën (politikanin më të urryer sipas sondazheve dhe sinonim i korrupsionit)

  Enkelejd Alibeaj, ndryshe nga sa kanë bërë kundërshtarët e grupit të tij, pra Sali Berisha dhe njerëzit e vet, në parti por dhe media, nga 6 marsi...

 • Politikë

  Presion 'Apelit' për fatin e PD? TemA: 1 person i afërt me Berishën ka shkuar në Shkodër të takojë një prej familjarëve të gjyqtarëve

  Në Tiranë është rritur shqetësimi se Berisha po ushtron presion mbi një prej tre gjyqtarëve të 3 marsit, të cilët kanë në dorë vendimin për të...

 • Politikë

  VIDEO/ 3 Marsi, beteja e Sali Berishës për veten dhe fëmijët e tij

  Në 3 mars, Gjykata e Apelit do të vendosë për vulën e Partisë Demokratike e ku njëkohësisht do të mësohet edhe “fati” politik i Sali Berishës. Në...

 • Opinion

  Mos harroni, në protestë me shkrimin e “BILD” sot!

 • Opinion

  Gënjeshtrat e familjes Berisha për Gërdecin

  Të gjithë pjesëtarët e familjes Berisha kanë bërë deklarata kontradiktore rreth tragjedisë së Gërdecit, në përpjekje për të fshehur përfshirjen...

 • Opinion

  Efekti politik i “luftës civile” në PD

  Të gjithë i mbajnë mend sulmet fizike dhe sharjet ndaj Roland Bejkos, i cili nuk është thjeshtë një antiberishian në arqipelakun opozitar...

 • Opinion

  Njeriu i 'Vitrinës' dhe 'Kristialit' sot çirret për cilësinë e arsimit

  “Arsimi në rrezik”. Me këtë temë, Sali Berisha kishte mbledhur këtë të martë disa “ekspertë” të arsimit dhe mësues, të cilët diskutonin gjëndjen e...