Presion 'Apelit' për fatin e PD? TemA: 1 person i afërt me Berishën ka shkuar në Shkodër të takojë një prej familjarëve të gjyqtarëve

Presion 'Apelit' për fatin e PD?  TemA: 1 person i afërt me Berishën ka shkuar në Shkodër të takojë një prej familjarëve të gjyqtarëve

Gjykata e Apelit në Tiranë

Në Tiranë është rritur shqetësimi se Berisha po ushtron presion mbi një prej tre gjyqtarëve të 3 marsit, të cilët kanë në dorë vendimin për të ardhmen e PD.  

Gazeta Tema mësoi sot se një person i afërt me Berishën ka shkuar sot në Shkodër të takoj një prej familjarëve të gjyqtarëve që kanë çështjen në gjykim më 3 Mars me mision për ti përcjell atij porosinë e Berishës për këtë gjyq. 

Për shkak të rëndësisë që ka gjyqi i 3 Marsit, në fakt të tre gjyqtarët janë nën vëzhgim për lidhjet me Berishën apo me palën tjetër në gjyq, para datës 3 Mars dhe çdo përpjekje e Berishës për shantazh apo blerje, mund të lërë gjurmë. 

Rasti i sotëm është i pari që identifikohet deri më sot lidhur me ketë çështje. 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Von der Leyen për emigrantët në Lampedusa: Europa do të vendosë se kush do të vijë, jo trafikantët

Von der Leyen për emigrantët në Lampedusa: Europa do të vendosë se kush do të vijë, jo trafikantët