• Opinion

  Shkrimi i fundit i Nebil Çikës: Pse Berisha u tregon çamëve, gishtin e mesit ?!

  Shkrimi i fundit i Nebil Çikës në profilin e tij në Facebook, një ditë para se të ndërronte jetë.

 • Opinion

  Nebil Çika: Lufta parimore e Bardhit e Tabakut është një fasadë, realiteti është çorba e prishur e pushtetit që hani bashkë

  Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi , nënkryetarja e PD Jorida Tabaku dhe deputete të tjerë të Grupit Parlamentar të PD të deklamuar,...

 • Opinion

  Pse duan të fëlliqin veten e të bashkohen me grupin e besë-prerëve të Alibashës këta të Saliut?!

  Pse bëjnë sherr e kërkojnë të futen në Grupin Parlamentar e PD të drejtuar nga Alibeaj?Janë shkarkuar nga grupi para një viti gjatë të cilit ata...

 • Opinion

  Pse Berisha nuk e do hapjen e dosjeve të Sigurimit?!

  Deputetët e Berishës nuk e kanë firmosur kërkesën e PD për hapjen e plotë të Dosjeve të Sigurimit të Shtetit ndërkohë që njerëzit e nxjerrë prej...

 • Opinion

  Pseudo të përndjekurit që të hapin barkun kur mbrojnë spiunin Ilir Meta

  Më hapin barkun këta të përndjekurit politikë që janë vërsulur të mbrojnë Metën nga akuzat për bashkëpunëtor i Sigurimit, pa pasur asnjë...

 • Opinion

  Dy fjalë për fjalën e dhuruar të Tomor Alizotit

  Personalisht dhe kur ushtroja detyrën e të kreut të të përndjekurve politikë antikomunistë kam pasur si qëllim kryesor përfaqësimin politikë të...

 • Protesta e Berishës, e ka një të mirë

  Situata në PD vazhdon të jetë e nderë dhe përplasja e brendshme prevalon mbi përpjekjet e grupime për të bërë opozitës sipas mënyrës dhe qëllimeve...