Pseudo të përndjekurit që të hapin barkun kur mbrojnë spiunin Ilir Meta

Pseudo të përndjekurit që të hapin barkun kur mbrojnë spiunin Ilir Meta

Ilir Meta

Më hapin barkun këta të përndjekurit politikë që janë vërsulur të mbrojnë Metën nga akuzat për bashkëpunëtor i Sigurimit, pa pasur asnjë informacion për dosjen e tij.

Më kujtojë një ngjarje para disa vjetësh kur këngëtarja e njohur Alida Hisku, e burgosur politike, denoncoi përdhunimet në qeli që bënte Sigurimi grave të burgosura politike .

Edhe atëherë dolën ca burgosur politikë kundër sajë .

Ajo thoshte më kanë përdhunuar mua ,këta i thoshin, jo gënjen, e dimë ne nuk të kanë përdhunuar sikur ajo po thoshte që ishin përdhunuar këta . Ngritën një makinë balte kundër sajë sa e detyruan të heshtë dhe çështja u mbyll me kaq .

Po le të flasin ata që kanë informacionin e duhur.

Ç'është kjo pikë e zezë, nuk denoncon dot dikush një krim të komunizmit dhe i sulen të gjithë kundër.

Në vend të kërkojnë hapjen e dosjeve dhe ndëshkimin e krimeve të komunizmit po përdoren për të bllokuar çdo përpjekje për këtë proces.

Po le të mbrohet vetë Meta, ta mbrojnë ata sugurimsat dhe xhelatët që dekoroi.

E ka shumë të thjeshtë: Të marrë e të publikojë dosjen, po është i pastër, dhe çështja mbyllet.

Pse duhet të dalin viktimat e krimeve të komunizmit e të mbrojnë xhelatët ?!

Gjithë jetën do ti përdorë Sigurimi dhe komunistët këta ?!

Përdorimi i dosjeve të Sigurimit sot ,është arsyeja më e madhe pse ato duhet të hapen e të publikohen për të gjithë .

Kjo do të sjellë çlirimin e mijëra bashkëpunëtorëve që po mbahen peng një pjesë edhe nga radhët e viktimave të krimeve të të tyre.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë