• Opinion

  'Hamasi' që minon demokracinë shqiptare, kamikazët e tij dhe kapsolla Bardhi

  Forcat antiperëndimore me në krye Rusinë, ja arritën, (tani për tani), që përveç luftës në dyert e BE, Ukrainë, të hapin një front tjetër të...

 • Opinion

  Sa i madh paska qenë 'halli' i Gaz Bardhit që po sfidon edhe SHBA?!

  Themi që nuk është problem imoraliteti politik, sepse aty ku ka shkuar Bardhi, “morali” është përmjerë me kohë që kur Berisha është bërë aleat me...

 • Opinion

  Poli Hoxha: A po parapërgatit Sali Berisha 'azilin politik', për familjen e tij?

  Përveç betejës stopuese dhe shkopinjve nën rrota, (bashkë me Ilir Metën dhe Edi Ramën), që i ka vënë Reformës në Drejtësi që nga viti 2016, Sali...

 • Opinion

  Gaz Bardhi dhe poshtërimi që Berisha po u bën demokratëve që e ndoqën në rrugën e ferrit!

  Prej disa kohësh, menjëherë pas 14 majit, një grup prej 7 deputetësh të grumbulluar rreth Gazmend Bardhit, kanë zhvilluar një aksion për të...

 • Opinion

  'Lufta' në kryesinë e PD dhe zgjimi i SPAK, lajmet më të bukura për Shqipërinë!

  Dy janë zhvillimet e forta gjatë këtyre ditëve. Ato brenda Partisë Demokratike dhe ato në SPAK. Në pamje të parë ngjasojnë si ngjarje të veçuara,...

 • Opinion

  'Tentativa' e Gaz Bardhit dhe kompani, për t’i dorëzuar PD Sali Berishës në mënyrë të kontrolluar!

  Nuk dua ti paragjykoj duke thënë se Gazmend Bardhi dhe kompani, me ndërgjegje dhe plan të paramenduar, po ja dorëzojnë në pjatë të argjentë PD-në,...

 • Opinion

  Bashkim, por me kë, për çfarë?!

  Për rreth një vit e gjysmë pjesa e Partisë Demokratike e cila u pozicionua pro Shteteve të Bashkuara dhe Perëndimit për çështjen “nongrata” të...

 • Opinion

  Poli Hoxha: Mbi zhvillimet e turbullta në PD!

  Dorëheqja e Enkeljed Alibeajt nga postet e përkohshme drejtuese në PD, pa u konsultuar as me miqtë e tij më të ngushtë, duhet të shihet së pari si...

 • Opinion

  Neveria që la pas tradhtia e Sali Berishës!

  Sali Berisha ditën e votimit u nxori demokratëve dhe shqiptarëve, familjen e tij. Një familje e pasur me fëmijë e dhëndurë “të zotë”, të cilët i...

 • Opinion

  Tregoje veten Sali Berisha dhe bëja Edi Ramës këto 7 pyetje!

  Me sloganin që Edi Rama shpalli për këtë fushatë elektorale, “Kurrë pas, përpara”, kuptuam edhe strategjinë e tij. Ai ka zgjedhur si...